„Życie Bez Ograniczeń”

30 kwietnia uczestnicy projektu „Pomoc społeczna bardzo często skuteczna” uczestniczyli w wydarzeniu ,,Życie Bez Ograniczeń” – jednym z najbardziej motywujących wydarzeń ostatnich lat w Polsce, na stadionie Inea w Poznaniu. Mieszkańcy Kowali byli świadkami niezwykłego pokazu siły, energii i inspiracji. Wspaniałe pokazy taneczno-teatralne, genialni wokaliści oraz inspirujące wystąpienia zaproszonych gości – tego właśnie mogli doświadczyć wszyscy ci, którym dane było wziąć udział w ,, Życiu Bez Ograniczeń”

32-letni Nick Vujicic jest dziś człowiekiem szczęśliwym i spełnionym. Od 13 lat jeździ po świecie i przekonuje swoich słuchaczy, że warto mieć wielkie marzenia i odwagę, by je realizować. Jest popularnym mówcą motywacyjnym, pisarzem, a także mężem i ojcem. Jednak droga, którą musiał przebyć, by znaleźć się w tym miejscu była długa i dość wyboista.

Nick Vujicic przyszedł na świat bez rąk i nóg w rodzinie serbskich emigrantów, w Australii. Jego rodzice nie byli przygotowani na narodziny niepełnosprawnego dziecka, jednak początkowy szok i ból szybko zastąpiła ogromna miłość i wsparcie.

- Zrozumieli, że Bóg ma dla mnie jakiś plan - mówił Nick. Mimo kalectwa rodzice otoczyli najstarszego syna troską i nigdy nie pozwolili mu się poddawać. Traktowali go tak samo jak jego zdrowe rodzeństwo. - Mój tata jest najmądrzejszym człowiekiem, jakiego poznałem w życiu. Nie mogłem robić wielu rzeczy tak jak moi rówieśnicy, ale tata przypomniał mi, że mam inne zdolności. Byłem najlepszy w matematyce w całej klasie. To dało mi pewność siebie. Dzięki temu zrozumiałem, że mogę albo denerwować się tym, czego nie mam, albo być wdzięcznym za to, co posiadam - podkreśla.

Dzięki zdolnościom matematycznym Vujicic skończył dwa fakultety, a rodzice zachęcali go do kariery w księgowości. Zamiast tego Nick postanowił jednak zostać mówcą motywacyjnym. I choć początki nie były łatwe, znowu okazało się, że warto było walczyć z własnymi ograniczeniami i przeciwnościami losu. Dziś, po 13 latach, podczas których odwiedził już 56 krajów, jego przesłanie usłyszało ponad 5 milionów osób z całego świata. Podczas swojego wystąpienia przed 30 tys. widzów w Poznaniu Nick Vujicic podkreślał, że z pewnością nie jest to jego ostatnia wizyta w Polsce.

Przesłanie Nicka dociera do wielu grup społecznych. Wszędzie tam gdzie wiara, uczciwość i miłość są ważne, Nick kieruje swoje przesłanie.

- Czasem wracam do jednego kraju po kilku latach i zauważam wyraźną zmianę. Widzę, jak ludzie stają się szczęśliwsi. Wiem, że prawdziwa zmiana jest możliwa. Jeśli chcecie więcej miłości i uczciwości w Polsce, to pamiętajcie, że wszystko zaczyna się w waszych rodzinach. Jeśli chcecie więcej przebaczenia wokół siebie, to sami zacznijcie przebaczać - mówił do słuchaczy w Poznaniu.

W programie oprócz Nicka Vujicica znajdowały się wystąpienia takich osób, jak:

- Patrick Liew - przedsiębiorcy, mentora i filantropa, współautora bestsellerów, doradcy w zakresie przywództwa. Wygłosił swoje motto: Kochaj ludzi i używaj rzeczy, a nie kochaj rzeczy i używaj ludzi. Najlepiej przeżyjesz życie jeśli będziesz żył dla innych.

- Les Brown- autora kilku bestsellerów, legendarnego mówcy motywacyjnego, uznanego przez magazyn Forbes za nr 2 na świecie. W trakcie spotkania pomógł uczestnikom rozpakować wielki dar, jaki noszą w sobie - „ich nieskończoną wielkość!”, jak mawia sam mówca. Mówił: Spójrz na człowieka takim jakim jest, a stanie się tylko gorszy, spójrz na człowieka takim jakim mógłby być, a stanie się lepszy. Tłumaczył: Jeśli robisz to co łatwe twoje życie będzie trudne, jeśli robisz to, co trudne twoje życie będzie łatwe.

- Roberta Zagożdżona - przedsiębiorcy, mentora, coacha, założyciela ośrodków rozwoju osobistego. Podczas wystąpienia głosił: Bycie poważnym to choroba.

- Jakuba B. Bączka - złotego medalisty mistrzostw świata, trenera mentalnego kadry narodowej siatkarzy,

- Łukasza Jakóbiaka - twórcy internetowego talk-show 20m2, mówcy motywacyjnego,

- Magdaleny Malickiej - trenerki, coacha, jednej z najbardziej wpływowych kobiet w Polsce według magazynu "Home & Market". Udawadniała: Dzięki pytaniom jesteśmy w stanie przejąć kontrolę nad życiem. Najpierw ustal, co cię uszczęśliwia. Szczęście to nie dar tylko konkretna wiedza.

- Łukasza Milewskiego - mówcy motywacyjnego i pisarza. Twierdził: Wielkie marzenia rodzą się w sercu nie w umyśle. Czas jest najwyższym aktywem. Najbardziej boimy się tego, że jesteśmy potężni ponad miarę. Boimy się światła, nie tego, ze jesteśmy słabi.

Artystyczną oprawę zapewniali znani z programu "X Factor" - Artem Furman i Jakub Jonkisz.

Udział w evencie „Życie bez ograniczeń” odbył się w ramach projektu „Pomoc społeczna bardzo często skuteczna” realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kowali współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.