Akademia Klauna

W dniu 1 czerwca w Międzynarodowy Dzień Dziecka, w słoneczny poniedziałek odbyło się w Kowali spotkanie rodzinne pod nazwą „Akademia Klauna”. Pierwszym punktem programu była uroczysta parada ulicami Kowali reprezentacji szkolnych, świetlic oraz przedszkola, które zachwycały wspaniałymi, kolorowymi strojami klaunów. Wszyscy kierowali się w stronę sceny Muszla, gdzie czekały liczne atrakcje.

Prowadzący spotkanie Wojciech Szymański czekał na cały korowód, aby przywitać wszystkie dzieci w tak ważnym dla nich dniu. Dzieciaki przywitali z koszykiem cukierków również przedstawiciele władz samorządowych życząc im wesołej zabawy. Jako pierwszy wystąpił na scenie Just Edi- artysta z wieloletnim doświadczeniem, interaktywny komik-iluzjonista. Edi był również uczestnikiem V i VII edycji Mam talent, gdzie usłyszał 3 x TAK. Przez ostatnie 5 lat występował między innymi w Wiedniu, Londynie, Paryżu, Mediolanie, większości polskich miast a nawet w Indiach. Po takim show wystąpiły dzieci ze szkół i świetlic prezentując piosenkę i taniec klaunowski. W dalszej części programu zaprezentował się bardzo zabawny klaun Kluseczka, który jest dyplomowanym aktorem cyrkowym. Jeśli chodzi o jego umiejętności cyrkowe, to w szkole opanował ich dosyć dużo: akrobatykę, ekwilibrystykę, gimnastykę, pantomimę, rytmikę, taniec, żonglerkę...Wielokrotnie występował jako tancerz-akrobata w Teatrze Wielkim. Był pomysłodawcą i wykonawcą wielu konkurencji w familijnych teleturniejach TV: Czar Par, Chwila Prawdy, Załóż się, Mamy Cię...Przez 15 lat występował w musicalu "Metro" w teatrze Buffo. Na scenie wystąpiły dziecięce reprezentacje wszystkich placówek oświatowych z tańcem klaunów i piosenką z autorskim tekstem dotyczącym klauna. Można było oklaskiwać niezwykłą pomysłowość zarówno dzieci jak ich opiekunów.

Całej cudownej atmosferze jaka pojawiła się podczas spotkania „Akademia Klauna” towarzyszyła również wspaniała zabawa, śmiech, balonowe zwierzątka, malowanie twarzy, po raz pierwszy ogromne bańki mydlane, konkursy z nagrodami. Atrakcje urozmaicili swoją obecnością również III Komisariat Policji w Radomiu, oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Kowali.

W trakcie klaunady mogli wszyscy biesiadować przy grillu, pączkach, lodach, popcornie, wacie cukrowej i słodyczach, które były bezpłatne. Dziękujemy wszystkim naszym sponsorom, do których należą: Beata Chełmińska piekarnia i transport samochodowy; Sklep Iwonka; Piekarnia Mak Józef Kościelniak; Mariusz Gębski Transport; Przedsiębiorstwo Transportowe Robert Stępień, Monika Łagowska. Stronę organizacyjną wspierali również wolontariusze z Publicznego Gimnazjum w Parznicach oraz wolontariusze z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wierzbicy. Dziękujemy za ich obecność i zaangażowanie. Spotkanie zrealizowane zostało w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i wpisane w działania projektu „Pomoc społeczna bardzo często skuteczna”.